Vi leker med bokstäver!

Vi har fångat upp barnens intresse för bokstäver, här tittar vi på "bästa bokstaven" om M och O. Olle och Maja-Clara har idag färglagt sin bokstav utifrån en mall och vi har pratat om saker som börjar på deras bokstav! All barn kommer få göra sin bokstav :-) Riktigt roligt att se deras intresse och hur dom urskiljer och ser sin bokstav lite varstans...

  • Karin » Förskolansdag 19/5-16:  ”Vilken härlig och rolig dag ni har haft!!”

  • Elenore Bjelke » Småbarnens skogendag:  ”Vilken härlig tur med glada barn! ”

  • Angelica » Avslutning i skogen!:  ”stolta med sina diplom! Och tänk att Nyckelpigan varit där och gömt bullar, vilk..”

  • Angelica » Vernissage :  ”Jätte kul att man kan gå in här och kika, då vi tyvärr missade vernissagen. Allt..”

  • Angelica » Förskolans dag:  ”Så fina alla var! Ser ut som det var en riktigt rolig dag”

-