Spårvägsmuseet och  Blecktornsparken

Underbar utflykt till den stora staden. Solen sken, vi åt vår matsäck vid Hammarbyhamnen. Vår visist till museet var spännande och rolig! Sedan gick vi längs kajen till Blecktornsparken där Pernilla hade lagat en underbar fiskgryta. Vi hann med att leka en stund innan det var dax att promenera till bussen igen. Väldigt lyckad utflykt, vi var så stolta över "våra" fina barn!

  • Karin » Förskolansdag 19/5-16:  ”Vilken härlig och rolig dag ni har haft!!”

  • Elenore Bjelke » Småbarnens skogendag:  ”Vilken härlig tur med glada barn! ”

  • Angelica » Avslutning i skogen!:  ”stolta med sina diplom! Och tänk att Nyckelpigan varit där och gömt bullar, vilk..”

  • Angelica » Vernissage :  ”Jätte kul att man kan gå in här och kika, då vi tyvärr missade vernissagen. Allt..”

  • Angelica » Förskolans dag:  ”Så fina alla var! Ser ut som det var en riktigt rolig dag”

-